Gönül Elleri Çarşısı
Fotoğraf Galerisi
Basında Biz
Bize Ulaş
Çalışma Sistemimiz
Çalışma Sistemimiz
Ayın Gönüllüsü


ANA MENÜ ANA SAYFA » GÖNÜL ELLERİ ÇARŞIMIZI AÇTIK..
GÖNÜL ELLERİ ÇARŞIMIZI AÇTIK..  Yazdır
YARDIM YAPARKEN KİMSEYİ İNCİTMEYİN

Açılışta bir konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, tüm yardım kuruluşlarına seslenerek yardım yapılırken kimsenin incitilmemesini istedi. Tuzla Belediyesi’nin kumuş olduğu Gönül Elleri Çarşısıyla bunu başardığını vurgulayan Erdoğan  “Türk insanı gururludur, mağrurdur onurludur. Ne kadar muhtaç olsa da gururunun incitilmesini asla kabul etmez. Gönül Elleri Çarşısı’nın, veren elle alan eli buluştururken buna çok dikkat ettiğini görüyorum. Bu yüzden hayırseverler yardımlarını gönül rahatlığıyla çarşıya teslim ediyorlar. İhtiyaç sahibi kardeşlerimiz adeta alışveriş yapıyormuş gibi buraya gelip ihtiyaçlarını temin ediyorlar. Tuzla Belediyesinin kurmuş olduğu bu sistem, ihtiyaç sahiplerini rahatsız etmeyen, rencide etmeyen onların başını öne eğmeyen bir yapıda hizmet vermektedir. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı modeliyle kötü manzaraları ortadan kaldırdığını belirten Emine Erdoğan, “Gönül Elleri Çarşısı, nezakete uymayan rencide edecek manzaraları ortadan kaldırıyor, gönül kazanayım derken gönül kırmıyor. Başta Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı olmak üzere projede emeği geçen herkesi kutluyor, hepsine teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” dedi. Konuşmasının ardından açılış kurdelasını kesen Erdoğan, daha sonra çarşıyı gezdi.

Çarşımızda gönüllü yardım faaliyetlerinde bulunan Tuzla Kadın Kent Gönüllülerimizle sohbet eden ERDOĞAN, çalışmalarından dolayı hanımları tebrik etti.

TÜM İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞACAĞIZ”
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ise; “Bu proje, ihtiyaç fazlasıyla ihtiyaç sahibini buluşturma projesidir. Yardım taleplerine, 365 gün, 24 saat boyunca yanıt vermeyi hedefliyoruz. Amacımız, Tuzla sınırları içerisinde hiç kimsenin mağdur olmamasıdır. Bu projeyle, bütün Tuzlalı ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedefliyoruz. Bunun için her sokağımızda projemize katkı sağlayacak bir gönüllü bekliyoruz. Özellikle Tuzlalı hanımlardan bu projeyi desteklemelerini istiyoruz.” dedi. 
        Kullanılmayan ihtiyaç fazlası eşyaların bir başka insanın ihtiyacını karşılamasının, eksiğini gidermesinin çok anlamlı ve güzel olduğunu belirten Başkan Yazıcı, “Biz de, Tuzla’da gerçek ihtiyaç sahiplerinin faydalanması için kurduğumuz bu ‘Gönül Elleri Çarşısı’ndan yapacağımız giyecek ve ev eşyası yardımlarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yüzünü güldüreceğiz” diye konuştu.AÇILIŞTA 500 çocuğa hediye giyim çeki verildi..


 
GonulElleriCarsisi.com 2010
Gönül Elleri Çarşısı bir Tuzla Belediyesi İştirakidir.