Gönül Elleri Çarşısı
Fotoğraf Galerisi
Basında Biz
Bize Ulaş
Çalışma Sistemimiz
Çalışma Sistemimiz
Ayın Gönüllüsü


ANA MENÜ ANA SAYFA » Tuzla Belediyesi, Halep'teki Savaş Mağdurlarına 10 TIR Yardım Malzemesi Gönderdi
Tuzla Belediyesi, Halep'teki Savaş Mağdurlarına 10 TIR Yardım Malzemesi Gönderdi  Yazdır

Tuzla Belediyesi, Halep’teki savaş mağdurlarına un, gıda malzemeleri, giysi, battaniye, sağlık malzemelerinden oluşan 10 TIR yardım malzemesi gönderdi. Yardım TIR’ları, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’ndan dualarla uğurlandı.
Ülkemizde yaşayan Suriyeli sığınmacılara 71 TIR yardım malzemesi gönderen Tuzla Belediyesi, Halep’teki savaş mağdurlarına da 10 TIR yardım malzemesi gönderdi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın öncülüğünde düzenlenen yardım kampanyasına sivil toplum kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, hemşehri dernekleri, muhtarlar, işadamları ve vatandaşlar, imkanları ölçüsünde katkı sağladı. Halep’e gönderilen ilk yardım malzemeleri, 5931 koli gıda malzemesi, 1446 koli giyim malzemesi, 10736 adet battaniye ve yorgan, 120 koli sağlık ve medikal malzemesi ve 706 çuval undan oluştu. Tuzla Belediyesi Oyuncak Atölyesi’nde üretilen 14 koli oyuncak da yardım malzemeleri arasında yer aldı.

Allah, Mazluma Yardım Edeni Yalnız Bırakmaz
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yardım TIR’larının uğurlama töreninde yaptığı açıklamada Halep’e yardım kampanyasına devam edeceklerini söyledi. Başkan Yazıcı, “Bu kampanyaya imkanları ölçüsünde katkı veren, mezhebini, meşrebini ayırt etmeden mağdura yardım için gönül zenginliğini ortaya koyan herkese teşekkür ediyorum. Allah yardımlarınızı kabul etsin. Türk Kızılayı ile birlikte daha organize ve amacına ulaşan, gerçek ihtiyaç sahibine giden bir kampanyada ilk TIR’larımızı gönderiyoruz. Halep’teki kardeşlerimize yardımlarımız devam edecek. Yardımlaşmaya ihtiyaç duyulan her olayda vatandaşlarımızın Gönül Elleri Çarşısı’na gelerek yardımda bulunması, burada gönüllerin birleşmesinden ayrıca mutluluk duyuyorum. Burada gönüllerimizi birleştirerek yardım ihtiyacı olan neresi varsa oraya yardımcı oluyoruz. Allah mazluma yardım edeni hiçbir zaman yalnız bırakmaz ve mazlumların duasının ülkemiz ve milletimizle olduğuna inanıyorum” dedi.
Yardım TIR’ları, Tuzla Müftüsü Aşır Durgun’un okuduğu duanın ardından yola çıktı.   

 
GonulElleriCarsisi.com 2010
Gönül Elleri Çarşısı bir Tuzla Belediyesi İştirakidir.