Gönül Elleri Çarşısı
Fotoğraf Galerisi
Basında Biz
Bize Ulaş
Çalışma Sistemimiz
Çalışma Sistemimiz
Ayın Gönüllüsü


ANA MENÜ ANA SAYFA » Tuzla’da Yaşayan Suriyeliler, Türkçe Okuma-Yazmayı Öğreniyor
Tuzla’da Yaşayan Suriyeliler, Türkçe Okuma-Yazmayı Öğreniyor  Yazdır
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı ve Tuzla Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle düzenlenen Suriyeli vatandaşlara Türkçe okuma-yazma kursunun ilk mezunlarına sertifikalarını Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı verdi.
Tuzla Belediye Gönül Elleri Çarşısı ve Tuzla Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle Suriyeli kadınlar ve çocuklarına yönelik Türkçe okuma-yazma kursu düzenlendi. 3 ay önce başlayan ücretsiz kursa 19 Suriyeli kadın ile 12 çocuk katıldı. 7 çocuk, kurs döneminde Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi hizmetlerinden yararlandı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Onur Kurulu Üyesi Hanife Cebeci, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Eğitim Komisyonu’ndan sorumlu gönüllü Ebru Emine Irmak ve komisyona kayıtlı Kadın Kent Gönüllüleri, kursu ziyaret ederek kursiyerlerle görüştü.
Kursiyerlere ilk dönem sertifikalarını vererek ikinci kademe kurslarına katılma sözü alan Dr. Fatma Yazıcı, “Belediyemiz ve Gönül Elleri Çarşısı olarak, ülkelerinde yaşanan iç savaş nedeniyle yurdumuza gelen ve bizlerden her türlü yardım bekleyen Suriyeli vatandaşlarımızın yanındayız.  Türkçe okuma-yazma kursuna katılan anneler ve çocuklarını gösterdikleri yüksek başarı için tebrik ediyorum” dedi.

 
GonulElleriCarsisi.com 2010
Gönül Elleri Çarşısı bir Tuzla Belediyesi İştirakidir.