Gönül Elleri Çarşısı
Fotoğraf Galerisi
Basında Biz
Bize Ulaş
Çalışma Sistemimiz
Çalışma Sistemimiz
Ayın Gönüllüsü


ANA MENÜ ANA SAYFA » Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Etüt Sınıfı Öğrencileri, Hem Eğlendi Hem de Öğrendi
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Etüt Sınıfı Öğrencileri, Hem Eğlendi Hem de Öğrendi  Yazdır

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın 5 etüt sınıfında eğitim alan ‘Bizim Çocuklarımız’, Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda eğitim ve eğlenceyi bir arada yaşadı.
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Yetimler Komisyonu’na kayıtlı ve etüt sınıflarında eğitim alan ‘Bizim Çocuklarımız’, Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nı gezdi. Kadın Kent Gönüllüleri ile birlikte geziye katılan çocuklar bowling oynadı, Bilim Merkezi’ni gezdi. ‘Bizim Çocuklarımız’, Tuzla Belediyesi Bilim Merkezi’nde T-Rex dinozoru, DNA modeli, fotosentez cihazı, dijital mikroskop, güneş enerjisi ile çalışan araba, rüzgar enerjisi, stirling motoru, buhar makinesi, çamaşır makinesi çalışma prensibi, tırmanan koni, çıkrık, makaralar, denge platformu, serbest düşme, merkezcil kuvvet, etki-tepki düzeneği, doğru akım ve alternatif akım düzeneği, manyetik hızlandırıcı, manyetik alan çizgileri, praksinoskop, çukur ayna, tümsek ayna, sağ-sol yanılgısı, lazer optik düzeneği, plazma küresi, renk spotları, Pisagor bağıntısı düzeneğini inceledi. Çocuklar, merak ettikleri sorulara yetkililerden yanıt aldı.
‘Bizim Çocuklarımız’, daha sonra Kadın Kent Gönüllüleri ile beraber Şelale Eğitim Parkı’nda bowling oynayarak birlik ve beraberlik bağını güçlendirdi. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı etüt sınıflarında eğitim alan ‘Bizim Çocuklarımız’ ve aileleri, kendilerine sağlanan imkanlar için Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti. 
GonulElleriCarsisi.com 2010
Gönül Elleri Çarşısı bir Tuzla Belediyesi İştirakidir.