Gönül Elleri Çarşısı
Fotoğraf Galerisi
Basında Biz
Bize Ulaş
Çalışma Sistemimiz
Çalışma Sistemimiz
Ayın Gönüllüsü


ANA MENÜ ANA SAYFA » Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, İhtiyaç Sahibi Kadınlarla Yerli ve Milli Üretime Katılıyor
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, İhtiyaç Sahibi Kadınlarla Yerli ve Milli Üretime Katılıyor  Yazdır

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda el sanatları öğrenen ihtiyaç sahibi kadınlar, ürettiklerinin satışından elde ettikleri gelirle aile bütçesine katkı sağlıyor. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Tuzla Marina’da düzenlenen Boat Show Eurasia’da stant açarak ihtiyaç sahibi kadınların ürünleri için bir pazar fırsatı daha oluşturdu.
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ihtiyaç sahibi kadınların ürettiği ve gelirini yine onların alacağı el emeği ürünleri Tuzla Marina’da düzenlenen Boat Show Eurasia Kapalı Salonda açtığı standda satışa sundu. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı El Sanatları Atölyesi’nde öğrendikleri el sanatlarını aile bütçesine katkıya dönüştüren kadınların standı ilk günden itibaren yoğun ilgi gördü. Stantta fuarın temasına uygun hazırlanan ürün konsepti ile çapalı nevresim takımları, pike takımları, masa örtüleri, kapı süsleri, el nakış havlular, halı-kilim dokuma, cam ürünleri, çini seramik ürünleri ve ev dekorasyon ürünleri yer aldı.

Sosyal Sorumluluk Projemiz Konuklar Tarafından Destekleniyor
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Derya Bacacı, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Sorumlusu Tuğba Muslu ve Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Yönetim Kurulu üyeleri, üreten kadınlara destek vererek standı gezdi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı ve Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcı Derya Bacacı, halı kilim dokuma tezgahına geçerek halı ve kilim dokumanın inceliklerini öğrendi. Dr. Fatma Yazıcı, kumaş boyama tezgahında ise bez çanta üzerine boya çalışması yaparak üreten kadınlara emeğiyle destek verdi.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, üreten kadınları her platformda desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Dr. Fatma Yazıcı, “Konseptli fuarlara katılarak ihtiyaç sahibi kadınların yaptığı ürünleri satış imkanı tanıyoruz. Burada satışa sunulan ürünlerden kadınlarımız para kazanarak bir faturalarını ödemiş oluyorlar ve aynı zamanda üretmenin de tadına varmış oluyorlar. Standımızı ziyaret eden Tuzla halkı ve çeşitli yerlerden gelen misafirlerimiz, hem ürünlerimizi ucuza almış olup hem de sosyal sorumluluk projesinde olabilirliğini görerek sosyal sorumluluk projesine destek veriyor. Bu da bizi oldukça mutlu ediyor. Emeği geçen, üreten, ürettiren, bu işte koşturan tüm Kadın Kent Gönüllülerimize, El Sanatları ve Ar-Ge Komisyonlarımıza teşekkür ederim” dedi. 
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın el emeği ürünler standı, 8 Ekim 2018 Pazartesi akşamına kadar her gün 11.00-19.00 saatleri arasında Tuzla Marina’da Boat Show Eurasia Kapalı Salonda açık olacak.
 
GonulElleriCarsisi.com 2010
Gönül Elleri Çarşısı bir Tuzla Belediyesi İştirakidir.