Gönül Elleri Çarşısı
Fotoğraf Galerisi
Basında Biz
Bize Ulaş
Çalışma Sistemimiz
Çalışma Sistemimiz
Ayın Gönüllüsü


ANA MENÜ ANA SAYFA » Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, 6 Etüt Sınıfı İle Çocukları Geleceğe Hazırlıyor
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, 6 Etüt Sınıfı İle Çocukları Geleceğe Hazırlıyor  Yazdır

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın “Eğitim Kenti Tuzla” vizyonu ile Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı 6 mahallede 6 etüt sınıfı kurarak komisyonlara kayıtlı öğrencilere gönüllü öğretmen ve eğitmenlerin nezaretinde ücretsiz eğitim desteği sağlıyor.
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Yetimler Komisyonu, 4 mahallede düzenlediği 4 etüt sınıfı ile 50 yetim çocuğu gönüllü öğretmenler ve eğitmenler nezaretinde geleceğe hazırlıyor. ‘Bizim Çocuklarımız’, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Şubesi, Orhanlı Mahalle Muhtarlığı, Tuzla Belediyesi Aydınlı Bilgi Evi ve Şifa Mahallesi Muhtarlığı’nda kurulan etüt derslerine katılıyor.
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Aileyi Güçlendirme Komisyonu’na kayıtlı çocuklar için de etüt sınıfları düzenleniyor. 2 mahallede düzenlenen 2 etüt sınıfı ile ortaokulda okuyan çocukların derslerine ve ödevlerine gönüllü öğretmenler ve eğitmenler ile yardımcı olunuyor. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Aileyi Güçlendirme Komisyonu, derslere katılan öğrencilere yönelik sosyal etkinlikler de düzenliyor. 

17 Öğrenci Üniversiteli Oldu
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı şubesinde üniversite çağındaki yetim çocuklara da yabancı dil kursları düzenleyerek eğitim ve iş hayatlarına katkı sağlıyor.
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın etüt sınıflarında eğitim alan öğrenciler, bu sürece karne ve YKS sonuçlarındaki başarılarıyla karşılık veriyor. “Bizim Çocuklarımız” için 2018 yılında düzenlenen etüt sınıflarında eğitim alan 17 öğrenci, bilgisayar programcılığı, gıda teknolojisi ve dış ticaret de dahil olmak üzere üniversitelerin farklı bölümlerini kazandı.


 
GonulElleriCarsisi.com 2010
Gönül Elleri Çarşısı bir Tuzla Belediyesi İştirakidir.