Gönül Elleri Çarşısı Tuzla Belediyesi'nin yardım kuruluşudur. Tuzla içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlar için 2009 yılında Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından kurulmuştur.

İlçemizde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız Tuzla Belediyesi içerisinde yer alan Beyaz Masa'ya ve Mobil Beyaz Masa'ya kimliği ile şahsen başvuruda bulunabilirler.

Tuzla Belediyesi Beyaz Masa'ya başvuruda bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yaşadıkları yerde Sosyal İnceleme Komisyonumuz tarafından tespit yapılır. Ailemize ait tüm bilgiler Kadın Kent Gönüllülerimiz tarafından inceleme formuna işlenir ve Gönül Elleri Çarşısı merkezinde yapılan kurul değerlendirilmesi ile sonuçlandırılır.

Tuzla dışında oturan vatandaşlarımızın başvuruları alınmamaktadır.

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı 14 komisyonu ile Tuzla'da yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Gönüllülük esasına dayalı yapılan çalışmalarımızda Gönüllülerimiz saha tespitleri, komisyon faaliyetlerinde görev almaktadır.

Web sitesi içerisinde bulunan Gönüllü basvuru formunu doldurarak ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden Gönüllümüz olabilirsiniz.

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı'na sıfır ve ikinci el kıyafet, kitap, oyuncak bağışında bulunabilirsiniz. İlçemiz sınırlarında eşya (koltuk, dolap, beyaz eşya vb.) bağışında bulunmak isteyen hayırseverlerimizin evlerinden teslim alıyoruz.

Belediyeler, 5393 sayılı Belediye Kanunu ve 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununda kendilerine verilen görevler çerçevesinde; şartlı/şartsız bağış yapmak isteyen vatandaşların her işlem için ayrı ayrı olmak üzere başvurusundan sonra belediyenin görevleri ile sınırlı olmak üzere bağış alabilmektedir.